Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Geleceğin yönetmenleri Nilüfer’de yetişiyor

23.07.2015 15:32
Google+ ile paylaş
Çocukların farklı alanlarda yeteneklerini geliştirmek için çeşitli etkinlikler düzenleyen Nilüfer Belediyesi, “Haydi çocuklar film çekmeye” sloganıyla düzenlediği atölyelerle, sinema sanatına çekirdekten yetişen yeni yetenekler kazandırıyor.

Çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirmesi için farklı bir projeye daha imza atan Nilüfer Belediyesi, sinema atölyesiyle onların dünyasında yepyeni kapılar aralıyor. Atölyede, Nilüferli çocuklara yönelik yönetmenlik eğitimi veriliyor.

 

“Nilüfer’in çocukları sanatla büyüyor” projesi kapsamında hazırlanan “Haydi çocuklar film çekmeye” eğitimleri, 40 çocuğun katılımıyla Akçalar Mahallesi’nde Japon Yönetmen Miyazaki’nin çizgi film gösterimi ile başladı.

 

Eğitmenliğini Meltem Öztürk’ün yaptığı “Haydi çocuklar film çekmeye” atölyesinde, ilk ve ortaokul öğrencileri kendi hikâyelerini yazarak film haline getirecek. 3 gün sürecek eğitimlerin sonunda minik yönetmenler filmlerini izleyicinin beğenisine sunacak. Kendi hikâyelerini beyaz perdeye aktaran minik yönetmenlere Nilüfer Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından Akçalar ve Gölyazı mahallelerinde düzenlenen, diğer mahallelerde de yaz süresince programlanacak atölye sonunda çocukların aldıkları eğitimler belgesel haline getirilecek.

  • Geleceğin yönetmenleri Nilüfer’de yetişiyor
  • Geleceğin yönetmenleri Nilüfer’de yetişiyor
  • Geleceğin yönetmenleri Nilüfer’de yetişiyor
  • Geleceğin yönetmenleri Nilüfer’de yetişiyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016