Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de yaz geceleri bu yıl da dopdolu

28.07.2015 13:54
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen yaz şenlikleri bu yıl da ‘Mahalle dolusu eğlence’ sloganıyla Nilüferliler’in yaz gecelerini keyifli geçirmelerine olanak sağlayacak.

Nilüfer’in birçok mahallesinde halk dansları, THM, TSM koro konserleri, film gösterileri halkla buluşacak. Işıktepe Mahallesi’nde ilk etkinliğini gerçekleştiren Nilüfer’in dev koroları Türk Halk Müziği’nin yanı sıra Türk Sanat Müziği korosu da birçok mahallede seçkin eserleri seslendirerek kulakların pasını silecek.

 

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Nilüfer’i gururla temsil ederek birçok ödül kazanan Nilüfer Halk Dansları Topluluğu da Türkiye’nin dört bir yanından oyunlarını Nilüferliler için sergileyecek.

 

Şenlikler kapsamında Müfit Can Saçıntı’nın yönettiği ‘Mandıra Filozofu İstanbul’ adlı film gösterime sunuldu. Ataevler ve Çatalağıl mahallelerinde gösterime başlayan film, izleyenleri hem güldürecek hem de düşündürecek. Bodrum’un Çökertme köyünde mütevazı bir yaşam süren Mustafali’nin İstanbul üzerinden modern yaşam ile hesaplaşmasının konu alındığı film, yaklaşık 50 mahallede halkla buluşacak. 

  • Nilüfer’de yaz geceleri bu yıl da dopdolu
  • Nilüfer’de yaz geceleri bu yıl da dopdolu
  • Nilüfer’de yaz geceleri bu yıl da dopdolu
  • Nilüfer’de yaz geceleri bu yıl da dopdolu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016