Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Tahtalı “Şeftival” ile renklenecek

06.08.2015 15:44
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu’nun Tahtalı Mahallesi’nde 9 Ağustos Pazar günü düzenleyeceği “Şeftali Festivali” üreticileri ve halkı bir araya getirecek.

Nilüfer Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yetişen ürünlerin Nilüfer’in yanı sıra tüm Türkiye’de de tanınması, hak ettiği değere ulaşması için düzenlediği festivallere Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu’nun desteğiyle bir yenisini daha ekledi.

 

Enginar, incir, biber gibi ürünler için düzenlenen festivallerin ardından bu yıl ilk kez Tahtalı’da Şeftali Festivali düzenleniyor. “Şeftival” adıyla düzenlenecek olan 1. Tahtalı Şeftali Festivali 9 Ağustos Pazar günü halkın katılımıyla gerçekleşecek.

 

Festival bisiklet turu ile başlayacak. Festivale bisikletleriyle katılmak isteyenler Pazar günü saat 12.00’de Nilüfer Kent Konseyi önünde buluşup Kayapa Göleti Tahtalı Piknik Alanı’na kadar pedal çevirecek. Festivale bisikletsiz katılmak isteyenler için de yine Nilüfer Kent Konseyi önünden saat 14.30’da otobüsler kaldırılacak. Piknik alanındaki buluşmanın ardından doğa gezisi yapılacak, konuklara Tahtalı Mahallesi’nin güzellikleri tanıtılacak. Tahtalı Kadın Derneği de konuklara yöresel ürünlerden ikramlarda bulunacak.

 

Festival kapsamında Tahtalı Futbol Sahası’nda CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü uzmanları ve şeftali üreticilerinin katılımıyla “İyi Tarım ve Şeftalinin Hikâyesi” Paneli düzenlenecek.

 

Saat 17.00’de yapılacak  “En İyi Şeftali” Yarışması’nın ardından da “Şeftalili Lezzetler” Yarışması yapılacak.  Bursa Profesyonel Aşçılar Derneği üyelerinin jüri olacağı bu yarışta şeftaliden yapılan yemek ve tatlılar yarışacak.

 

Düzenlenecek ödül töreninin ardından festivale katılanlar Nilüfer Halk Dansları ve Roman Orkestrası ile coşacak. Şeftali Festivali’nin finalinde de ünlü sanatçı İlhan Şeşen konser verecek. Şeşen, sevilen parçalarıyla konuklara güzel bir gece yaşatacak.

  • Tahtalı “Şeftival” ile renklenecek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016