Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kadın Meclisi Atatürk’ü andı

10.11.2015 15:08
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle andı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77’nci yılında tüm yurtta olduğu gibi Nilüfer’de de anılmaya devam ediliyor. Kadınca Lokal’de Atatürk’ü anmak için bir araya gelen Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, Ulu Önder’e olan özlemlerini dile getirdiler.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği vatanı korumak ve yüceltmenin herkesin görevi ve sorumluluğu olduğunu belirten Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nebahat Ulugül, “Türk kadınına verdiği değer ve haklar, yıllar sonra Avrupa ülkelerinde ve dünya devletlerinde örnek alınmıştır. Anne ve öğretmenler de onun için çok önemliydi. ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözüyle Türklüğe verdiği değeri anlatıyordu. Son sözü de ‘Kaygılanma çocuk, herkes bir gün ölür ama kimi toprağa, kimi yüreğe gömülür’. O bizim yüreğimizde gömülü. Sadece bizde değil, dünya milletleri onu her zaman saygıyla anıyor” şeklinde konuştu. Y. Doğan Ergeneli’nin ‘Bir Tutkudur Mustafa Kemal’ şiirinin okunduğu anmada duygulu anlar yaşandı.

  • Kadın Meclisi Atatürk’ü andı
  • Kadın Meclisi Atatürk’ü andı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016