Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kadın Meclisi “Zübük” ile sahneye çıkacak

13.11.2015 15:38
Google+ ile paylaş
Geçtiğimiz yıllarda sahneye koydukları oyunlarla büyük beğeni toplayan Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni oyun için hazırlıklara başladı. Kadın Meclisi üyeleri Aziz Nesin’in “Zübük” adlı oyunuyla izleyici karşısına çıkacak.

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri yeni bir oyunla tiyatro meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda “Aromalı Sezeryan” ve kadına şiddete dikkat çeken “Anam Bacım Avradım” adlı oyunları başarıyla sahneleyen Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri bu yıl da Aziz Nesin’in “Kağnı Gölgesindeki İt” diğer adıyla “Zübük” adlı oyunu sahnelemek için provalara başladı.

 

20 kadının rol aldığı oyunu, Devlet Tiyatrosu’ndan sanatçı-yönetmen olarak emekli olan Erdal Gülver yönetiyor. Kadın Meclisi’nin tiyatroya gönül veren üyeleri ile 3 yıldır ara vermeden çalıştıklarını belirten Erdal Gülver, “Bir tiyatrocu olarak yapmak istediğimiz Nilüfer’de her mahallede ‘mahalle tiyatroları’ kurmak. Bize şimdiye kadar destek veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den bu konuda da yanımızda olmasını istiyoruz. Amacımız Türkiye’de bir ilk olmak. Tiyatroda ekip ruhunun oluşması çok önemli biz Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi tiyatro ekibi ile bunu başardık. Geleneksel tiyatrolarımızda erkekler kadınları oynar, bizim tiyatromuzda tam tersine kadın oyuncularımız erkek rolü alıyor” dedi. Aziz Nesin’in romanından uyarlanan “Zübük” bir taşra politikacısını konu alıyor. Provalarını Kadınca Lokal’de sürdüren Kadın Meclisi üyeleri oyunu Ocak ayında sahnelemeyi planlıyor.

  • Kadın Meclisi “Zübük” ile sahneye çıkacak
  • Kadın Meclisi “Zübük” ile sahneye çıkacak
  • Kadın Meclisi “Zübük” ile sahneye çıkacak
  • Kadın Meclisi “Zübük” ile sahneye çıkacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016