Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Küba rüzgârı esti

17.11.2015 11:10
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Küba Dostluk Derneği iş birliğiyle düzenlenen konserde Diana Rosa Cardenas ve Yiğit Özatalay performanslarıyla izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Nilüfer Belediyesi düzenlediği etkinliklerle halkı farklı müziklerle buluşturmayı sürdürüyor.  Bu defa Nilüfer’de Küba rüzgârı esti. Nilüfer Belediyesi ve Küba Dostluk Derneği iş birliğiyle BAOB Oditoryum’da düzenlenen konserde Diana Rosa Cardenas ve Yiğit Özatalay performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Daha önce de Bursa’da konser veren genç soprano Diana Rosa Cardenas, piyanist besteci Yiğit Özatalay ile birlikte İstanbul Süreyya Operası’nda prömiyer yaptığı projeyle ilk kez Nilüfer’de sahne aldı.

 

Konserde Küba ve Latin Amerika halk müziklerinin yanı sıra Kurt Weill, Hans Eisler, Fazıl Say ve Yiğit Özatalay’ın besteleri de seslendirildi. Gecede Türkçe parçalar da söyleyen Diana Rosa Cardenas büyük alkış aldı.

 

Paris’teki terör saldırılarını da lanetleyen sanatçılar, seslendirdikleri Fransızca şarkıyı saldırılarda yaşamını kaybedenlere adadı.

 

Konser sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Başkan Vekili Ali Kızılkaya sanatçılara çiçek vererek kutladı.

  • Nilüfer’de Küba rüzgârı esti
  • Nilüfer’de Küba rüzgârı esti
  • Nilüfer’de Küba rüzgârı esti
  • Nilüfer’de Küba rüzgârı esti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016