Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

‘Tersine Dünya’ İstanbul izleyicisi ile buluşuyor

03.02.2016 16:29
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’, yeni oyunu ‘Tersine Dünya’ ile İstanbul seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Orhan Kemal’in romanından uyarlanan oyunun İstanbul galası 9 Şubat’ta gerçekleşecek.

Nilüfer Belediyesi  ‘Tiyatro’ oyunlarını İstanbul izleyici ile buluşturmaya devam ediyor. Bursa’da sahnelenmeye başladığı günden bu yana büyük ilgi gören Tersine Dünya isimli oyun İstanbul’da da sahnelenecek.Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ‘Tersine Dünya’nın İstanbul galası 9 Şubat Salı günü Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek. Oyuncu ve rejisör Engin Alkan'ın uyarladığı ve yönettiği ‘Tersine Dünya’ isimli oyunda  Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem Karabulut, Arman Yıldız, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Çisil Oral, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman rol alıyor.Oyunda ‘Kadınlarla erkeklerin rollerini değiş tokuş ettiği bir dünya nasıl olurdu?' sorusuna cevap veriliyor. ‘Tersine Dünya’ kadın ve erkek rollerini ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine çevirerek, gündelik ilişkilerden, namus kavramına kadar birçok konuda izleyiciyi cinsiyetler üzerine ezberleriyle yüzleştiriyor.


Bursa’da tiyatro izleyicilerinden tam puan alan  Tersine Dünya,  9 Şubat’taki galanın ardından 29 Şubat Pazartesi günü de yine Moda Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak. 

  • ‘Tersine Dünya’ İstanbul izleyicisi ile buluşuyor
  • ‘Tersine Dünya’ İstanbul izleyicisi ile buluşuyor
  • ‘Tersine Dünya’ İstanbul izleyicisi ile buluşuyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016