Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi havuzlarının kalitesi tescillendi

25.02.2016 09:54
Google+ ile paylaş
Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan 3 havuza bu yıl da ‘Temiz Havuz Sertifikası” verdi.

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yaptığı denetimler sonucunda Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan havuzlar temiz çıktı.

Yapılan denetimlerde Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Tesisleri’nde bulunan kapalı ve açık yüzme havuzlar ile Çalı Kapalı Yüzme Havuzu’nun yönetmelik kriterlerine uygun faaliyet gösterdiği belirlendi ve ‘Temiz Havuz Sertifikası’na değer görüldü.

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü ‘Yüzme Havuzlarının Tabii Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkındaki Yönetmelik’  hükümleri doğrultusunda envantere kayıtlı yüzme havuzlarından yıl içinde belirli numuneler alarak, kimyasal ve bakteriyolojik tahliller yaptı. Bu tahliller sonucunda değerlendirmeler yapan Halk Sağlığı Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi havuzlarının kriterlere uygunluğunu tespit etti.

‘Temiz Havuz Sertifikası’, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen törende Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Efail Atıcı tarafından tesis sorumlularına verildi.  Dr. Efail Atıcı “Halk sağlığı için gerekli hassasiyeti gösteren kişi ve kurumları tebrik ediyorum” dedi.

Nilüfer Belediyespor Kulüp Müdürü Şenol Almaz da önce insan anlayışla yönetilen Nilüfer’de, halk sağlığının ilk planda olduğunu belirterek  ‘Tesislerimiz 3 yıldır Temiz Havuz Sertifikası alıyor. Spor ve sağlık kenti Nilüfer’in misyonu doğrultusunda tüm tesislerimizde halk sağlığını önceliğimiz’  dedi.

 

  • Nilüfer Belediyesi havuzlarının kalitesi tescillendi
  • Nilüfer Belediyesi havuzlarının kalitesi tescillendi
  • Nilüfer Belediyesi havuzlarının kalitesi tescillendi
  • Nilüfer Belediyesi havuzlarının kalitesi tescillendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016