Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Alluvion ilk kez Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu

04.03.2016 10:28
Google+ ile paylaş
Çocuk kitaplarıyla pek çok ödüle layık görülen Feridun Oral’ın Alluvion adını taşıyan sergisi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sanatseverlerle buluştu.

Sanatın kalbi Nilüfer, yine farklı bir sergiye sahne oluyor. Sanata ve onun bütün alanlarına farklı pencerelerden bakan ve bu doğrultuda düşündüklerini yalın bir biçimde tasarıma dönüştürebilen Feridun Oral, Alluvion adını taşıyan sergisiyle ilk kez Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu.  Oral’ın, daha önceki sergilerinde yer verdiği eserlerinden seçkileri bir araya getirdiği Alluvion’da ilk kez görücüye çıkan objeler de yer aldı. Göze çarpmayan ayrıntılardan, hayatta yan yana gelmesini düşünemeyeceğimiz malzemelerden yararlanarak oluşturduğu büyülü yapıtlarıyla sanatseverlere alışık olmadıkları zenginlikte yeni anlamlar sunan Feridun Oral, izleyenleri, içinde estetik mizah ve ustalık olan gerçeküstü bir dünyada gezintiye davet ediyor.

 

10 Nisan’a kadar açık olacak serginin açılışına sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Gecede sergi koordinatörü Necla Akgün,  Feridun Oral’a kendisinin kaleme alındığı karikatür tablo hediye etti.

  • Alluvion ilk kez Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu
  • Alluvion ilk kez Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu
  • Alluvion ilk kez Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016