Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey’den Yolçatı’da kaçak yapı uyarısı

11.03.2016 17:31
Google+ ile paylaş
Başkanlık makamını bu hafta Yolçatı Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahallede artan kaçak yapılaşma konusunda uyarıda bulunarak ‘Kaçak yapılar konusunda kararlıyız’ dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada Projesi kapsamında makamını bu hafta Yolçatı Mahallesi’ne taşıdı. Gün  boyu Yolçatı Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren Bozbey, halkla görüşerek talep ve önerilerini dinledi. Mahallede yapılan çalışmaları da yerinde gören Bozbey, Muhtar Yılmaz Uludağ ile Başkan Burada karavanında bir araya geldi. Mahallenin altyapı sıkıntısına dikkat çeken Muhtar Uludağ, yolların asfaltlanmasını ve mahalleye bir düğün salonu yapılmasını istedi.

 

Yolçatı’nın, Nilüfer’in önemli mahallelerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey de sorunların çözümü için çalıştıklarını söyledi. Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin sorumluluk alanları dışında kalan konularda da sorunun çözümü için destek vereceklerini belirtti. Başkan Bozbey, göç alan Yolçatı Mahallesi’nde kaçak yapılar konusundaki hassasiyete de vurgu yaptı. Bozbey, ‘Kaçak yapılaşma konusunda herkes duyarlı davransın. Kimse kaçak yapı yapmasın, bu konuda kararlıyız’ dedi. Başkan Bozbey, ilgili birim müdürlerini de Muhtar Uludağ ile birlikte mahalleyi gezerek sorunları yerinde görmeleri için görevlendirdi.

 

Kadınlara ‘Tek çatı altında birleşin’ çağrısı

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yolçatı Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yolçatı Üreten Kadınlar Derneği’ne de ziyarette bulundu. Her zaman kadın derneklerinin yanında olduklarını belirten Başkan Bozbey, bir mahallede iki ayrı kadın derneğinin bulunmaması gerektiğini belirterek ‘Aynı amaç için çalışıyorsunuz tek çatı altında biraraya gelin, güçlerinizi birleştirin’ dedi.

 

Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin ‘Her mahalleye bir halı saha’ kampanyası çerçevesinde Yolçatı’da yapımı devam eden halı saha ve sosyal tesislerde de incelemelerde bulundu. Bozbey, halı sahayı  kısa sürede hizmete açmayı planladıklarını belirtti. 

  • Bozbey’den Yolçatı’da kaçak yapı uyarısı
  • Bozbey’den Yolçatı’da kaçak yapı uyarısı
  • Bozbey’den Yolçatı’da kaçak yapı uyarısı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016