Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Hayyam” ve “Madde 9” Nilüfer’de sahnelendi

04.04.2016 09:55
Google+ ile paylaş
5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde Tiyatro Neki “Madde 9”, Ekim Sanat da “Hayyam” isimli oyunları sahneledi. Her iki oyun da tiyatro severlerden büyük alkış aldı.

27 Mart’ta başlayan 5. Nilüfer Tiyatro Festivali, sanatseverlere tiyatro ziyafeti sunmaya devam ediyor. Festival kapsamında Ekim Sanat  “Hayyam” isimli oyunla seyirci karşısına çıktı. Sanat Mahal’de sergilenen oyuna tiyatro tutkunlarının ilgisi büyüktü. Ömer Naci Topçu’nun yazdığı Göksel Arslan’ın yönettiği oyunda Hayyam’a Emre Narcı can veriyor.

Rasathanede yaşamı sorgulayan bir adamın hikâyesinin anlatıldığı oyunda, Hayyam’ın hiç bilinmeyen hayatına ışık tutuluyor ve sadece şarap içip rubailer yazan bir adamın ötesinde bir bilim adamı olduğuna vurgu yapılıyor. Tek kişilik oyunda, o dönemin siyasi yapısı, bilimin ve sanatın yeri ve Hayyam’ın, bir hükümdarın danışmanı olacak kadar yükselmesi anlatılıyor.  Hayyam 9 Nisan’da da Uğur Mumcu sahnesinde sergilenecek.

 

Tiyatro Neki’den “Madde 9”

Festival kapsamında Tiyatro Neki de  “Madde 9” isimli oyunu Nilüfer’de sahneledi. Uğur Mumcu Sahnesi’nde izleyici ile buluşan oyunun yazarı Merve Engin. Melis Öz’ün yönettiği oyunda Merve Engin ve Erçin Işık rol alıyor.
Oyunda Merve Engin kendisinin yazdığı “Madde 9” ile, hayatımızın tam ortasında yer alan, bildiğimiz kadını; mecbur bırakıldıklarıyla, susturuluşlarıyla yeniden seyirci ile tanıştırıyor. 

  • “Hayyam” ve “Madde 9” Nilüfer’de sahnelendi
  • “Hayyam” ve “Madde 9” Nilüfer’de sahnelendi
  • “Hayyam” ve “Madde 9” Nilüfer’de sahnelendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016