Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Tiyatro Festivali’nin ilk altyazılı oyunu Sünnet’e büyük ilgi

08.04.2016 11:11
Google+ ile paylaş
5. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında ilk yabancı oyun “Sünnet” seyirci ile buluştu. Almanca sahnelenen Türkçe altyazılı oyun, tiyatro tutkunlarının büyük beğenisini topladı.

Bursalıları tiyatro ile buluşturan 5. Nilüfer Tiyatro Festivali dopdolu programıyla büyük ilgi görüyor. Festival programında yer alan 5 yabancı oyundan biri olan Sünnet, Nazım Hikmet Kültürevi’nde tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

 

Necati Öziri’nin yazdığı, Miraz Bezar’ın yönettiği Sünnet, Almanca sahnelendi. Almanca bilmeyenler için Türkçe altyazının yer aldığı oyuna ilgi büyüktü. Oyun, Berlin’de bir yılbaşı akşamı bir hastanede geçiyor. Çok kültürlü bir ailenin dünyaya gelecek torununun sünnet olup olmayacağı üzerine kurulan oyun komedi tarzında işleniyor. Hiç hesapta olmayan bu konu, çok kültürlü aile üyelerini anında birbirine düşürmekle kalmaz kusursuz bir Alman mantığı ile donanmış hastane personelini de  kaosa sürükler.

 

Almanya dışında ilk defa Bursa’da sahneleniyor

 

Oyunun yönetmeni Miraz Bezar, Sünnet’i Almanya dışında ilk kez Nilüfer’de sahnelediklerini belirtti. Bezar, “Benim için ilk oldu.‘Almanya’daki kitleye hitap eden bir oyun,  acaba Türkiye’de nasıl algılanacak?’ sorusuyla geldik Nilüfer’e. Çünkü Sünnet, bir komedi ve hızlı diyaloglara sahne oluyor. Bu oyunun altyazı ile nasıl algılanacağını merakla bekledik. Sonuçta gördük ki, oyun başarılı geçti, seyirciden olumlu yorumlar aldık. 5. Nilüfer Tiyatro Festivali gibi yabancı oyunların de yer aldığı festivallerin yapılması tiyatro izleyicisi kadar biz tiyatrocular için de çok önemli” diye konuştu. 

  • Tiyatro Festivali’nin ilk altyazılı oyunu Sünnet’e büyük ilgi
  • Tiyatro Festivali’nin ilk altyazılı oyunu Sünnet’e büyük ilgi
  • Tiyatro Festivali’nin ilk altyazılı oyunu Sünnet’e büyük ilgi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016