Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Shakespeare Nilüfer’de müzikle anıldı

25.04.2016 14:20
Google+ ile paylaş
5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde, İngiliz edebiyatı denince akla gelen ilk isimlerden olan yazar William Shakespeare de unutulmadı. Romantik yazar ölüm yıldönümü nedeniyle festival kapsamında düzenlenen “Shakespeare Şarkıları” ile anıldı.

İngiliz edebiyatının dünyaya kazandırdığı en önemli isimlerden olan William Shakespeare, 400’üncü ölüm yıldönümünde, Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde anıldı.

 

Moda Sahnesi tarafından Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen “Shakespeare Şarkıları” konseri düzenlendi. Rönens Lute, Viola da Gamba ve soprano üçlüsünün yer aldığı konserde

Barok dönem İngiliz bestecilerinin, ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserlerinden esinlenerek ortaya koydukları yapıtlar, oyun ve sonelerinden metinler eşliğinde seslendirildi.

İtalyanların sayılı  lute sanatçılarından Diego Leveric, ‘viola da gamba’da Bülent Oral ve soprano Linet Şaul konserde sahne aldı. Konser sırasında Shakespeare’in oyunlarından bölümleri İstanbullu tiyatrocu Ayşe Lebriz Berkem okudu. Büyük ilgi görsen konser  sanatseverleri farklı bir yolculuğa çıkardı.

“Böyle bir projede yer almak mutluluk verici”

Sanatçı Bülent Oral konsere gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Nilüfer Tiyatro Festivali’nin Türkiye için çok iyi bir proje olduğunu söyleyen Oral, “Nilüfer Belediyesi’nin böyle bir etkinlik yapması çok gurur verici. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i kutluyorum. Çok geniş kapsamlı bir festival olmuş. Böyle bir projenin içinde yer almak bizim için mutluluk verici” ifadelerini kullandı. 

  • Shakespeare Nilüfer’de müzikle anıldı
  • Shakespeare Nilüfer’de müzikle anıldı
  • Shakespeare Nilüfer’de müzikle anıldı
  • Shakespeare Nilüfer’de müzikle anıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016