Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek

25.05.2016 14:29
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, Nilüfer-Hanau Müzik Öğrencileri Değişim Programı’nın ikinci ayağına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Almanya’nın Hanau kentinden gelecek genç müzisyenler verecekleri konserlerle iki kent arasındaki dostluğu pekiştirecek.

Türkiye’deki ve yurtdışındaki kardeş kentleri ile kültür, sanat, spor, teknoloji ve yerel yönetim gibi farklı alanlarda ortak projeler geliştiren Nilüfer Belediyesi bu örnek çalışmalarından birini daha Almanya’nın Hanau kenti ile gerçekleştiriyor. Nilüfer Belediyesi, Avrupalılık bilinci çerçevesinde, sanata büyük katkı verecek Nilüfer-Hanau Müzik Öğrencileri Değişim Programı’nın ikinci ayağına, 27-28 Mayıs tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Nilüfer-Hanau Müzik Öğrencileri Değişim Programının ilk ayağı 2015 yılı Eylül ayında gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi’nin Müzik Eğitim Çalışmaları’nda yer alan bir grup öğrenci, Almanya’daki kardeş kent Hanau’ya giderek ortak konserler verdi. Öğrenciler Hanau’da Steinheim Kilisesi’nde de Türk ve Alman eserlerinden oluşan unutulmaz bir dinleti sundu.

Proje kapsamında bu defa Nilüfer Belediyesi, Hanau Belediye Meclis Üyeleri, Hanau Müzik Okulu yöneticileri, Hanau-Nilüfer Dostluk Derneği yöneticileri ve genç müzisyenlerden oluşan 20 kişilik bir heyeti ağırlayacak. 27-28 Mayıs tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek olan Nilüfer-Hanau Müzik Öğrencileri Değişim Programı’nda konuk öğrenciler, hem Türk ve Alman bestekarların eserlerinden oluşacak konserler verecek hem de düzenlenecek atölyelere katılacaklar. Program 27 Mayıs Cuma günü saat 09.30’da Halk Evi’nde düzenlenecek açılış kokteyli ile başlayacak. Kokteylde konuk müzisyenler kısa bir dinleti sunacak. Program çerçevesinde 27 Mayıs akşamı Konak Kültürevi’nde konuk müzisyenler ve Nilüfer Belediyesi Müzik Eğitim Çalışmaları’na katılan öğrenciler ayrı ayrı sahne alacak.

28 Mayıs Cumartesi günü de saat 17.00’de Gölyazı Kültürevi’nde Hanau’dan gelen genç müzisyenler Büyük Dostluk Konseri’ne imza atacak. Kardeş kentlerle ilişkilere büyük önem verdiklerini söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kardeş kentlerimizle birçok alanda projeler geliştiriyoruz. Gerek teknoloji, gerekse kültür sanat ve spor alanlarında ortak çalışmalar yapıyoruz. Kardeş şehirlerle gerçekleştirdiğimiz projelerle farklı kültürlerden gelen gençlerin ortak bir geleceğe, aydınlık bir geleceği hep beraber yürümelerine katkıda bulunuyoruz” dedi. Başkan Bozbey, tüm sanatseverleri 27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek konserlere davet etti. 

  • Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek
  • Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek
  • Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek
  • Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek
  • Nilüfer ile Hanau kardeşliği müzikle pekişecek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016