Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Emek sanat birliktelik Nilüfer’de

14.06.2016 13:07
Google+ ile paylaş
Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencileri ve Bursa Plastik Sanatlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Emek Sanat Birliktelik’ isimli sergi Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi yine güzel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencileri, kuruluşunun 3. yılını kutlayan Bursa Plastik Sanatlar Derneği ile birlikte hazırladıkları sergide birbirinden değerli çalışmaları izlenime sundu.

 

“Emek Sanat Birliktelik” adı verilen sergide akrilik ve yağlı boya çalışmalar yer alıyor. Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı A. Şinasi İşler, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Serginin açılışında konuşan Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, sergide eserleri yer alan herkesi kutladı. Özkılınç, “Herkesin emeğine sağlık. Nilüfer’de resim sanatına ağırlık verdik kurum olarak. Sanat Çalıştayı gerçekleştirdik ve çok önemli eserler meydana çıktı. Nilüfer’de her zaman kültür sanat var ve biz de her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Nilüfer’de çok güzel bir resim atmosferi var. Hedefimizde Çağdaş Sanatlar Müzesi var sizi de bu atmosfer içerisinde görmeyi çok isteriz” dedi. Konuşmaların ardından davetliler sergiyi gezerek çalışmaları yakından inceledi. Büyük ilgi gören sergi 17 Haziran Cuma gününe kadar izlenime açık kalacak. 
  • Emek sanat birliktelik Nilüfer’de
  • Emek sanat birliktelik Nilüfer’de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016