Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’in ikinci huzurevi hızla yükseliyor

12.07.2016 09:40
Google+ ile paylaş
Nilüfer, ikinci huzurevine kavuşuyor. Çamlıca Mahallesi’nde yapılan Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi inşaatında çalışmalar hızla ilerliyor.

Nilüfer’in ilk huzurevi olan Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi’nin geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete açılmasının ardından ikinci huzurevi için de çalışmalar hızla sürüyor. Nilüfer Belediyesi’nin hayırsever İzzet Şadi Sayarel desteğiyle ilçeye kazandıracağı ikinci huzurevinin inşaatı devam ediyor.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaklaşık iki ay önce imzalanan protokolün ardından başlayan huzurevi inşaatında,  hayırsever İzzet Şadi Sayarel, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Turgay Erdem ve Ahmet Çakıcı ile birlikte incelemelerde bulundu. Çok önemli bir hizmetin daha Nilüfer’de hayata geçirileceğinin altını çizen Başkan Bozbey, “Yaklaşık iki ay önce başlayan inşaatımızın önümüzdeki yıl tamamlanmasını ve huzurevimizin faaliyete geçmesini planlıyoruz. Hayırsever İzzet Şadi Sayarel’e böylesine önemli bir hizmete katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Dünyada ve ülkemizde yaşlılık oranının artması sebebiyle bu tür tesislere inanılmaz ihtiyaç var. Bu ihtiyacı fark eden iş adamımız da böyle bir tesisi hayırsever olarak yapıyor” şeklinde konuştu.


Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi’nin Bursa’da büyük bir ihtiyacı karşılayacağının altını çizen Bozbey, yaklaşık 200 kişinin bu tesisten faydalanacağını söyledi. Başkan Bozbey, Nilüfer’e ikinci huzurevini kazandırmak için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü kaydetti. Hayırsever İzzet Şadi Sayarel de insanlık adına böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek Nilüfer Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi, Çamlıca Mahallesi’nde, mülkiyeti Nilüfer Belediyesi’ne ait 3 bin 500 metrekarelik alanda yapılıyor. Tesisten yaklaşık 200 kişi faydalanacak. İnşaat, protokol tarihinden itibaren 30 ay içerisinde tamamlanarak Nilüfer Belediyesi’ne bağışlanacak.

  • Nilüfer’in ikinci huzurevi hızla yükseliyor
  • Nilüfer’in ikinci huzurevi hızla yükseliyor
  • Nilüfer’in ikinci huzurevi hızla yükseliyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016