Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de yüzme bilmeyen kalmayacak

05.08.2016 16:10
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin özellikle merkezden uzak yerleşim birimlerindeki çocukların yüzme öğrenebilmesi için hayata geçirdiği ‘Belde Okulları Yüzme Projesi’ bu yıl da geniş katılımla başladı.

Nilüfer Belediyesi, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden tüm vatandaşların faydalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Belediyespor iş birliğiyle 2014 yılından bu yana düzenlediği ‘Belde Okulları Yüzme Projesi’ kursları başladı.

 

İlçe merkezinden uzak yerleşim birimlerinde yaşayan çocukların yüzme öğrenebilmesi amacıyla hayata geçirilen projeye bu yıl, 5 ayrı bölgeden toplam 150 öğrenci katılıyor. Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Tesisleri ve Çalı Kapalı Yüzme Havuzu’nda ücretsiz olarak verilen eğitimlerde çocuklar, eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor.

 

Spor yapmada engel tanımadıklarını belirten Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık, “Spor tesislerimizden faydalanmak isteyen dezavantajlı gruplara ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız,  kırsal mahallelerimizde oturan çocuklarımızın uzman eğitmenler eşliğinde ve sağlıklı şartlarda yüzmeyi en iyi şekilde öğrenmeleri” dedi. Karamık, gelecek talepler doğrultusunda yüzme kurslarının devam edeceğini söyledi.

  • Nilüfer’de yüzme bilmeyen kalmayacak
  • Nilüfer’de yüzme bilmeyen kalmayacak
  • Nilüfer’de yüzme bilmeyen kalmayacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016