Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Halka ilişkileri mercek altına aldılar

25.10.2016 14:03
Google+ ile paylaş
Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek alanlarındaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmalarıyla çeşitli kişi ve kurumlara örnek olan Nilüfer Belediyesi, bu kez Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü 1 ve 2. Sınıf öğrencilerini ağırladı. Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile Nilüfer Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Berhan Soner,  Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

 

“Halkla İlişkileri Sahada Yönetin”

Öğrencilere, bir alanda uzmanlaşmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Bukle Erman, artık “her işi yaparım” mantığı değil, nokta atışı uzmanlaşmış özelliklerin öne çıktığını vurguladı. Kendilerine hedef belirlemeleri ve geliştirmeleri yönünde öğrencilere öğütler veren Erman, “İş hayatına atılan herkes hemen makam sahibi olmak ve yöneticilik yapmak istiyor. Oysa halkla ilişkiler masada oturma işi değil. Halkla ilişkiler alanı büyük bir yelpaze gibi. Sahada olmak olayları yerinde gözlemlemek çok daha önemli. Bunu yaparsanız yönettiğiniz işte başarı sağlamak daha kolay. Bu meslekte işleri masadan değil, sahadan yönetmek daha iyi. Dışarıda olacak en ufak hata tüm kuruma olumsuz etki yapar. Halkla ilişkilerde her birey, her proje, her hizmet kurumun vizyonunu ortaya koyar. Sizler yolun başında bireyler olarak organizasyonlarda, toplumsal projelerde gönüllü olarak yer alın ve olayları bire bir gözlemleyin” dedi.

 

“Halkın Gündemini Takıp Edin”

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Berhan Soner de vatandaş ilişkileri ve genel işleyiş hakkında bilgiler verdi. Nilüfer Belediyesi olarak halkla ilişkilerde sosyal medya ve dijital platformları etkin kullandıklarını ifade eden Soner, “Vatandaşlar bize çeşitli kanallardan ulaşabiliyor. Vatandaşla kullandığımız dilde de bir statüko yerine çeşitlendirmeye gidiyoruz. Vatandaş bize evrak ve dilekçeyle başvurduysa ona resmi dilden cevap veriyoruz ama sosyal medyadan ilettiyse ona algısı gereği sosyal medyada cevap veriyoruz. Halkla ilişkilerde başarılıysak, kurguladığımız dilin bunda büyük payı var. Müdürlük olarak kurumun işlerini halka anlatmakta hedeflerimiz arasında. Halktan uzak olursanız, beklentilerinden de uzak kalırsınız. Halkın gündemini takip ederseniz alanınızda başarılı olursunuz. Algınız sürekli açık olmalı” diye kaydetti. Söyleşi sırasında öğrenciler de Bukle Erman ve Berhan Soner’e merak ettikleri konulara ilişkin sorular yöneltti.

  • Nilüfer’de Halka ilişkileri mercek altına aldılar
  • Nilüfer’de Halka ilişkileri mercek altına aldılar
  • Nilüfer’de Halka ilişkileri mercek altına aldılar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016