Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Okul aile birliklerine Mahalle Komiteleri anlatıldı

07.11.2016 13:57
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından demokrasinin yerelden gelişmesi adına Nilüfer Kent Konseyi çatısı altında kurulan mahalle komiteleri, okul aile birliklerinin temsilcilerine anlatıldı.

Demokrasinin yerelden gelişmesi ve katılımcı yönetim anlayışının yaygınlaşması adına Nilüfer Belediyesi tarafından Nilüfer Kent Konseyi çatısı altında kurulan mahalle komiteleri, ilçedeki Okul Aile Birliği temsilcilerine anlatıldı. Mahalle komitelerinin doğal üyesi olan okul aile birliği temsilcilerine yönelik Nilüfer Kent Konseyi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Genel Sekreter Elvan Atay, Mahalle Komiteleri Koordinatörü Şazi Çavuşoğlu ve Atlıhan Öge ile okul aile birliği temsilcileri katıldı.
Okul aile birliği temsilcilerine yönelik ilk defa düzenlenen toplantıda Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay Nilüfer Belediyesi’nin eğitime verdiği destekleri anlatırken, Mahalle Komiteleri Koordinatörü Şazi Çavuşoğlu da mahalle komitelerinin ilk yıllarda yaptığı çalışmaları aktardı. Buluşmada, Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten de sunum yaptı. Mahalle komitelerinin tanımı, kimlerden oluştuğu, nasıl çalıştığı ve projelerinin anlatıldığı sunumun ardından okul aile birliği temsilcilerinin görüş ve düşünceleri alındı. Toplantıda okul aile birliklerinin mahalle komitelerinde daha aktif rol almaları kararlaştırıldı.

  • Okul aile birliklerine Mahalle Komiteleri anlatıldı
  • Okul aile birliklerine Mahalle Komiteleri anlatıldı
  • Okul aile birliklerine Mahalle Komiteleri anlatıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016