Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kent Konseyleri Platformu Nevşehir’de buluştu

07.11.2016 14:50
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eş Başkanları Hande Nur İpek ve Berk Kaya, Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun 20.Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.Nevşehir’de düzenlenen toplantıda,Türkiye Kent Konseyleri Platformu Sonuç Bildirgesi onaylandı.

Türkiye Kent Konseyleri Platformu 20. Genel Kurul Toplantısı,  Kartal Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde Nevşehir’de gerçekleştirildi. Toplantıya Nilüfer Kent Konseyi’ni temsilen Gençlik Meclisi Eş Başkanları Hande Nur İpek ve Berk Kaya katıldı. İpek ve Kaya, Türkiye Kent Konseyleri Platformu Sonuç Bildirgesi’nin altına imza attı. Türkiye Kent Konseyleri Platformu tarafından onaylanan Sonuç Bildirgesi’nde dünya ve Türkiye’de sivil toplum gelişimi ve demokratik toplumların gelişiminde kent konseylerinin rolü vurgulandı.

Mahalle meclislerine demokrasi kültürünün yerleşmesi, katılımcılığın artırılması ve yönetişim anlayışının sağlamlaştırılması gerektiği belirtilen bildirgede şu ifadelere yer verildi: “Kent konseylerinin işleyişinde katılımcı gündemli, düzenli toplantılar yapılmalı, belirli bir takvim oluşturulmalı, yapılan çalışmaların paydaşlara geri bildirimi sağlanmalı. Çevre konusunda, doğal varlıklarımızın gelecek nesillere yaşam alanı olarak bırakılması için kent konseyleri olarak verilen mücadelelere her şartta destek olunmalı. Yenilikçi proje ve uygulamalarında kurumsal değerler belirlenerek bu değerler doğrultusunda kent eylem planı hazırlanması sağlanmalı.”

  • Kent Konseyleri Platformu Nevşehir’de buluştu
  • Kent Konseyleri Platformu Nevşehir’de buluştu
  • Kent Konseyleri Platformu Nevşehir’de buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016