Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Oyun Engel Tanımaz Parkı” Belçika’da anlatıldı

10.11.2016 15:48
Google+ ile paylaş
Türkiye’de ilk kez çocukların hayalini kurup tasarladığı ve Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, Belçika’nın Ghent kentinde düzenlenen “Child in the City” konferansında örnek proje olarak tanıtıldı.

Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı çalışmaları yurt içi ve yurt dışında düzenlenen konferanslarda örnek proje olarak yer alıyor. Türkiye’de ilk kez çocukların hayalini kurup tasarladığı ve Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, European Network of Child Friendly Cities tarafından iki yılda bir düzenlenen “Child in the City” konferansında konu edildi. Belçika’nın Ghent kentinde gerçekleşen konferansa, tüm dünyadan çocuk dostu politikalar ve çocuğa ilişkin projeler üzerine çalışan uzmanlar katıldı. Uygulama örneklerinin paylaşıldığı buluşmada, Nilüfer Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Mimar Sebla Arın, “Integrating Children into Urban Space Design: Play Without Barriers Project” sunumuyla, engelli bireylerin de hiçbir engelle karşılaşmadan oyun oynayabilecekleri bir park olan “Oyun Engel Tanımaz” projesini tanıttı. Proje büyük ilgi gördü.  

100’ün üzerinde sunum ve çeşitli atölye çalışmalarının gerçekleştiği konferansta, çocuğun kent yaşamındaki yerini güçlendiren, çocuk haklarını tanıtan ve koruyan, çocuklara özgürce oynayabilecekleri sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayabilecekleri çevreler kazandıran politikaların nasıl geliştirilebileceği de tartışıldı.

  • “Oyun Engel Tanımaz Parkı” Belçika’da anlatıldı
  • “Oyun Engel Tanımaz Parkı” Belçika’da anlatıldı
  • “Oyun Engel Tanımaz Parkı” Belçika’da anlatıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016