Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Haig Yazdjian uduyla büyüledi

01.12.2016 09:49
Google+ ile paylaş
Suriyeli besteci ve ud müzisyeni Haig Yazdjian Nilüfer’de muhteşem bir konsere imza attı. Geleneksel ezgileri evrensel ve modern tınılarla buluşturan udi Haig Yazdjian izleyicileri adeta büyüledi.

Ermeni, Arap ve Yunan ezgilerini en iyi harmanlayan sanatçılardan biri olarak gösterilen Suriyeli müzisyen Haig Yazdjian, Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonuyla geldiği Bursa’da unutulmaz bir konser verdi. Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi’ndeki konsere ilgi büyüktü. Konseri izleyenler arasında Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş ile Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç da vardı. 

Suriye doğumlu, Ermeni kökenli, Yunanistan’da yaşayan ve kendini bir dünya vatandaşı olarak tanımlayan Haig Yazdjian, konserinde de bunu yansıttı. Farklı tarzları özgürce bir araya getiren Haig Yazdjian, izleyenlere tam bir müzik ziyafeti sundu. Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ parçasını izleyiciler ile birlikte seslendiren Yazdjian, konser sonunda ayakta alkışlandı.

Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş da sanatçı Haig Yazdjian’a çiçek vererek muhteşem konser için teşekkür etti. 

  • Haig Yazdjian uduyla büyüledi
  • Haig Yazdjian uduyla büyüledi
  • Haig Yazdjian uduyla büyüledi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016