Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler

19.12.2016 14:24
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, Mahsus Mahal Derneği iş birliğiyle, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan yükümlüleri hayatın içine alacak önemli bir proje başlattı. “Aralık” adı verilen proje kapsamında yükümlüler için Yaratıcı Drama Atölyesi düzenlendi.

Nilüfer Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekledi. Nilüfer Belediyesi, Mahsus Mahal Derneği ile birlikte yükümlülerin topluma yeniden kazandırılması amacıyla  "İçeriden dışarıya bir köprü" sloganıyla “Aralık Projesi”ni hayata geçirdi. Belediyelerin, hapishanelere erişimini kolaylaştıran ve hapishane yönetimleriyle işbirliği yapmalarının önünü açan projeyle, mahpusların ceza infazı dönemlerinde ve sonrasında topluma yeniden katılmalarının sağlanması, sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaların yapılması amaçlanıyor.

 

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü proje kapsamında ilk çalışmayı Yaratıcı Drama Atölyesi düzenleyerek gerçekleştirdi. 12-16 Aralık tarihleri arasında Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Yaratıcı Drama Atölyesi beklenen ilgiyi gördü.

 

Yeniden suç işlenmesinin önlenmesi ve suçtan zarar görenlerde zararın telafi edilmesi amacıyla oluşturulan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ndeki 18 yükümlü, projeye gönüllü olarak katıldı. Çağdaş Drama Derneği Bursa Temsilciliği eğitmenlerinin liderliğinde yürütülen Yaratıcı Drama Atölyesi’ne katılan yükümlüler keyifli anlar yaşadı. Katılımcılara farklı bir pencereden bakma, yaşayarak öğrenme ve problem çözme yollarının öğretildiği Yaratıcı Drama Eğitimi’ne katılan yükümlüler, iletişim, uyum, güven, bireysel farklılıklar, sorun çözebilme ve takım olma becerileri konularında çalışma yaptı.

 

5 gün süren atölye çalışması sonunda katılımcılara ve eğitmenlere teşekkür belgesi verildi. Nilüfer Belediyesi, Aralık Projesi kapsamında farklı alanlarda da çalışmalar gerçekleştirecek. 

  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler
  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler
  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler
  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler
  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler
  • Hayata farklı pencereden bakmayı öğrendiler

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016