Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de caz esintileri sürüyor

09.02.2017 09:04
Google+ ile paylaş
Nilüfer Caz Tatili’nde, ünlü gitarist ve besteci Bilal Karaman’ın son projesi Manouche Ala Turca sanat severlerle buluştu. Konserin konuğu olan klarnetçi Ergün Şenlendirici ile dünyanın en hızlı virtüözü Muhammed Yıldırır da müzik ziyafeti yaşattı.

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nde, Türkiye’den ve yurtdışından usta isimler caz tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Türkiye’nin yetenekli genç müzisyenlerinden, gitarist ve besteci Bilal Karaman da son projesi Manouche Ala Turca ile Nilüfer’de sanatseverlerin karşısına çıktı. Büyük ilgi gören konseri izleyenler arasında Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş da yer aldı.

 

Dünya caz sahnelerinde prestij sahibi müzisyenlerle birlikte çalışma fırsatı yakalayan Bilal Karaman, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde verdiği konserde konuklara caz ziyafeti yaşattı. Bilal Karaman, son zamanlarda tüm dünyada daha fazla ilgi görmeye başlayan Manouche (Gypsy Jazz) tınılarını yerli melodilerle buluşturduğu Manouche Ala Turca albümünden parçalar seslendirdi.

 

Kontrbasta Baran Say, akustik gitarda Özgün Bora ve Mehmet Mutlu’nun Karaman’a eşlik ettiği konserde konuk sanatçılar da geceye renk kattı. Hüsnü Şenlendirici’nin oğlu klarnet sanatçısı Ergün Şenlendirici klarnetiyle izleyiciyi büyülerken, dünyanın en hızlı keman virtüözü olarak Guinness Rekorlar kitabına giren Muhammed Yıldırır da adeta şov yaptı.

 

Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçıları performanslarından dolayı kutladı. 

  • Nilüfer’de caz esintileri sürüyor
  • Nilüfer’de caz esintileri sürüyor
  • Nilüfer’de caz esintileri sürüyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016