Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Ünlü'nün yağlı boya eserleri sanatseverlerle buluştu

26.02.2017 08:21
Google+ ile paylaş
Ressam Nihal Ünlü’nün yağlı boya eserlerinden oluşan doğa konulu resim sergisi Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açıldı. Birbirinden güzel 30 eserin yer aldığı sergiyi 28 Şubat tarihine kadar görebilirsiniz.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu, farklı çalışmaların yer aldığı sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mustafakemalpaşalılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonuyla düzenlenen ve ressam Nihal Ünlü’nün eserlerinin yer aldığı sergi, Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açıldı. Açılışa, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Göz, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kıvanç Atmaca ile çok sayıda sanatsever katıldı.

 

Sergi açılışında konuşan Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Göz, çalışmalarından dolayı ressam Nihal Ünlü’yü kutladı ve Nilüfer Belediyesi’nin sanatın ve sanatçının daima yanında olacağını kaydetti.

 

Ressam Nihal Ünlü’nün aynı zamanda dernek üyesi olduğunu belirten Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kıvanç Atmaca, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyor. Bu deyişten hareketle, ülkemizin gelişmesi, insanlarımızın daha iyi günler yaşaması adına 1992 yılından bugüne kadar hemşerilerimizin ve Bursa’daki vatandaşlarımızın adına hizmet veren derneğimiz, faaliyetlerine sanatçımız Nihal Ünlü’nün sergisiyle devam ediyor. Önceliğini eğitim alanına veren derneğimiz, aynı zamanda sanatsal ve kültürel faaliyetleriyle de değerli Bursalılarla buluşmaya devam ediyor. Sergiyi bizlerle buluşturan Nihal Ünlü’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kendisinin de sanatla ilgilendiğini ifade eden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatla ilgili sözünü gerçek hayatta yaşamış biriyim. Sanat, gerçekten insana hayat ve yaşama umudu veren, insanın ufkunu açan bir damardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren de, “Mustafakemalpaşa ilçemiz, Ulu Önderimizin adını taşıması yönüyle de anlamlı bir ilçedir. Kurum olarak sanatı biz de destekliyoruz. İlçemizde çok sayıda sanatçımız var” dedi. Başkan Yardımcısı Eren, kültür sanat alanında yaptıkları çalışmaları da aktardı. Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri, sergiyi gezdi.

 

Açılış sonrası Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Fırat Emiroğlu ile birlikte sergiyi gezerek eserleri tek tek inceledi.

  • Ünlü'nün yağlı boya eserleri sanatseverlerle buluştu
  • Ünlü'nün yağlı boya eserleri sanatseverlerle buluştu
  • Ünlü'nün yağlı boya eserleri sanatseverlerle buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016