Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Kadın Sağlığı” eğitimi ile bilinçlendiler

24.04.2017 15:53
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı(TAPV) iş birliğiyle kadınlara, “Kadın Sağlığı” eğitimi verildi. Kadınlar eğitimde kendi yaşamlarının yanı sıra aile ve çevreleri için de faydalı bilgiler edindi.

Nilüfer Belediyesi, kadınların hayatın içinde aktif olmaları ve çeşitli konularda eğitim almaları konusunda projeler üretmeye devam ediyor. Bu eğitimlerden biri de Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) iş birliğiyle düzenlenen “Kadın Sağlığı” eğitimi oldu. Sosyolog Nazire Aran tarafından Nilüfer Belediyesi Kadın ve Çocuk Merkezi’nde verilen eğitimler 13 hafta sürdü. Cinsellik, temizlik, beslenme, güvenli annelik, çocuklar ve ergenler, genel sağlığı koruyucu davranışlar gibi konularda verilen eğitimlere katılan 10 kadın, kendi yaşamlarının yanı sıra aile ve çevreleri için de faydalı bilgiler edindi.


Eğitimin ardından Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Muhammet Aydın, TAPV Genel Koordinatör Yardımcısı Murat Çekiç ve TAPV Eğitim Koordinatörü Şule Dursun ile birlikte kadınlara katılım sertifikalarını verdi. Eğitimde verilen bilgileri kendi yaşamlarında uyguladıklarını kaydeden kadınlar, bu tür eğitimlerin artması talebinde bulundu.

  • “Kadın Sağlığı” eğitimi ile bilinçlendiler
  • “Kadın Sağlığı” eğitimi ile bilinçlendiler
  • “Kadın Sağlığı” eğitimi ile bilinçlendiler

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016