Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sezona Romeo Juliet ile veda

26.04.2017 13:54
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi "Tiyatro" 2016-2017 sezonunu, sezon başında perde açtığı Romeo Juliet oyunuyla kapatacak.

Sahneye koyduğu oyunlarla tiyatroseverlerin gönlünü fetheden Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”, 2016-2017 sezonuna veda etmeye hazırlanıyor. Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”,  2016 yılı Ekim ayında perde açtığı William Shakespeare’in Romeo Juliet adlı oyunuyla sezonu kapatacak.


Serdar Biliş’in yönettiği Romeo Juliet, sezon boyunca tiyatro meraklılarından yoğun ilgi gördü. Oyun, bu sezon son kez 28-29 Nisan tarihlerinde Nazım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenecek.

 

Romeo Juliet’in yanı sıra Engin Alkan’ın yönettiği Şark Dişçisi ve Tersine Dünya gibi kapalı gişe oynayan oyunlar da sanatseverlerden tam not aldı. Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun My Art Tiyatro ile ortak prodüksiyon olarak sahnelediği Robinson Dans Öğreniyor adlı müzikal gösteri de küçük izleyicilerin beğenisini kazandı. Her hafta pazar günleri Konak Kültürevi’nde oynanan, hafta içinde de ücretsiz olarak ilçedeki köy okullarında çocuklarla buluşan oyun, birçok küçük izleyicinin tiyatroyla tanışmasını sağladı.

 

Yaz boyunca turnelere devam edecek olan Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” 12-18 Mayıs tarihlerinde Şark Dişçisi oyunuyla Ermenistan’a gidiyor. Oyun, Erivan ve Gümrü’de Kamu Gazetecilik Kulübü'nün bir kültür projesi olan "Şehirler Buluşuyor" projesi kapsamında Ermenistan seyircisi ile buluşacak.

  • Sezona Romeo Juliet ile veda
  • Sezona Romeo Juliet ile veda
  • Sezona Romeo Juliet ile veda

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016