Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Mazlum Çimen Nilüfer’de hayranlarını mest etti

27.04.2017 10:19
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen “Nida Ateş’le Buluşmalar” konserine konuk olan Mazlum Çimen, izleyenleri mest etti.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Nida Ateş’le Buluşmalar, Türk müziğinin sevilen isimlerini Bursalılar ile buluşturmaya devam ediyor. Konserin bu ayki konuğu sevilen sanatçı Mazlum Çimen oldu. Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Oditoryum’da düzenlenen konsere sanatseverlerin ilgisi büyüktü. Konseri, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile Meclis Üyesi Aysel Okumuş da izledi.

 

Besteci, ses ve keman sanatçısı olmasının yanı sıra balet ve oyuncu da olan Mazlum Çimen, birçok film ve diziye de müzikleriyle hayat verdi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Nesimi Çimen’in oğlu olan Mazlum Çimen, konserde hayatından birçok kesitler de sundu. Çimen, ‘Gittin gideli’, ‘Kuşlu gazel’ başta olmak üzere birçok eseri seslendirirken, izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Sevilen eser ve bestelerini seslendiren Çimen, izleyenlerden büyük alkış alırken, Nida Ateş de eşlik ettiği parçalarla geceye renk kattı.

 

Ali Ekber Çiçek eserleriyle anıldı

Gecede, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Ekber Çiçek de ölümünün 11. yılında, Çimen ve Ateş tarafından seslendirilen eserleriyle anıldı. Konserin sonunda, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Meclis Üyesi Aysel Okumuş, sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti.


  • Mazlum Çimen Nilüfer’de hayranlarını mest etti
  • Mazlum Çimen Nilüfer’de hayranlarını mest etti
  • Mazlum Çimen Nilüfer’de hayranlarını mest etti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016