Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

JagBambir Nilüfer’de sahne aldı

04.05.2017 13:07
Google+ ile paylaş
“Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı II” ile hayata geçirilen “Şehirlerin Buluşması” projesi kapsamında Ermeni müziğinin sevilen grubu Jag-Bambir Nilüfer’de sanatseverlerle buluştu.

Anadolu Kültür’ün “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı II” kapsamında gerçekleştirdiği “Şehirlerin Buluşması” projesi aracılığıyla Ermeni müziğinin modern düzenlemelerini en iyi şekilde sunan rock grubu Jag- Bambir, Konak Kültürevi’nde sahne aldı. Bursa ve Gümrü arasında, bir dizi kültür sanat etkinliği aracılığıyla iki şehrin belediyeleri, kültür sanat kuruluşları ve sivil toplum örgütleri arasında diyalog ve iş birliği geliştirmeyi hedefleyen proje kapsamında Jag- Bambir rock grubu Bursalı sanatseverlerin karşısına çıktı. Gagik “Jag” Barseghyan, Anna Kocharyan, Arman Kocharyan ve Grigor Mirzoyan’ın sahne aldığı geceye Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda müzik tutkunları sanatçıları ayakta alkışladı. Konseri izleyen Nilüfer Belediye Başkan Danışmanı Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçıları kutladı. Sibel Özer, “Nilüfer Belediyesi, Ermenistan’ın Gümrü Belediyesi ve Anadolu Kültür Derneği sayesinde Jag-Bambir keyifli bir müzik ziyafeti sundu. Bizlere çok farklı duygular hissettirdi. Müziğin evrenselliğini, dostluğu ve kardeşliği hissettik. Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

  • JagBambir Nilüfer’de sahne aldı
  • JagBambir Nilüfer’de sahne aldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016