Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya Emek Ödülü

09.05.2017 12:16
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”, Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenen 5. Emek ve Başarı Ödülleri’nde “Emek Ödülü”ne değer görüldü.

Engin Alkan’ın Genel Sanat Yönetmenliği’nde artık Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu adı ile hayatını sürdürecek olan Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”,  Yeni Tiyatro Dergisi tarafından bu yıl beşinci kez verilen Emek ve Başarı Ödülleri’nde “Emek Ödülü”ne layık görüldü.


1 Onur Ödülü, 7 Emek Ödülü, 8 Özel Ödül ve 22 Başarı Ödülü olmak üzere toplam 38 ödülün sahiplerini bulduğu 5. Emek ve Başarı Ödülleri töreni, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya, Türk tiyatrosuna ulusal ve uluslararası düzeyde yaptığı katkılar nedeniyle verilen ödülü Genel Sanat Yönetmeni Engin Alkan aldı.


Sanat dünyasından çok sayıda ismin katıldığı törende konuşan Engin Alkan, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Alkan, "Nilüfer Belediyesi Tiyatro olarak aranızda bulunuyor olmamız, bu ülkede siyasetçilerin ve yerel yönetimlerin iyi şeyler de yapabildiklerinin kanıtıdır" diyerek ödülü tüm tiyatro çalışanları adına aldığını belirtti. Konuşmasında Nilüfer Belediyesi "Tiyatro"nun, Şehir Tiyatrosu olarak yeni bir kurumsal yapıya kavuştuğunu da belirten Engin Alkan, kurumun önümüzdeki süreçte Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu olarak çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.


  • Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya Emek Ödülü
  • Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya Emek Ödülü

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016