Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Girne Belediye Başkanı’ndan Bozbey’e ziyaret

12.05.2017 14:53
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenleyeceği “İpeğin Yolculuğu” etkinliğine katılmak için Bursa’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı da yer aldı. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yaptıkları çalışmalar hakkında da Başkan Mustafa Bozbey’e bilgi verdi. Kıbrıs’ta son dönemde bağımsızlık hareketi ortaya çıktığını kaydeden Güngördü, “Ben de bağımsız bir belediye başkanıyım. 32 yıllık belediyecilik hayatımın son üç döneminde belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. Daha önce Nilüfer Belediyesi’nden kentimize ziyaret olmuştu. Bu kez de biz ziyaret etmek istedik” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile Bozbey de hafta sonunda düzenlenecek “İpeğin Yolculuğu” etkinliği hakkında bilgi verdi. Bozbey, “Gümüştepe Mahallesi’nde kozayı canlandırma hareketine başladık. Tekrar eski günlere ulaşmak zor olsa da en azından kültürel anlamda yaşatabileceğimizi düşündük. Geleceğimiz olan çocuklarımıza kozanın ne olduğunu ve ipeğin nasıl üretildiğini gösterebiliriz” dedi. Başkan Mustafa Bozbey, ziyaretin sonunda Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye Atatürk portesi armağan etti.

  • Girne Belediye Başkanı’ndan Bozbey’e ziyaret
  • Girne Belediye Başkanı’ndan Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016