Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Ebru Atölyesi kursiyerlerinden sergi

10.06.2017 16:41
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Ebru Atölyesi’nde eğitim alan kursiyerler, bir yıllık çalışmalarını Konak Kültürevi’nde açtıkları sergide izlenime sundu.

Nilüfer Belediyesi’nin açtığı atölyelerde eğitim alan kursiyerler, yıl sonu sergileriyle çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta karikatür atölyesinin sergisine ev sahipliği yapan Konak Kültürevi’nde bu hafta ebru çalışmaları yer alıyor. Nilüfer Belediyesi Ebru Atölyesi’nde Kaatı-Ebru Sanatçısı Dilek Erim eşliğinde eğitim alan kursiyerler, bir yıllık çalışmalarından seçmeleri açtıkları sergide izlenime sundu.

 

Sergi açılışına Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş ile çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi açılışında konuşan Meclis Üyesi Okumuş, “Ebru sanatı çok eski yıllardan bugüne gelen en güzel sanatlardan birisi. Nilüfer Belediyesi olarak açtığımız atölyelerde bu sanatın yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması için çocuk yaştan itibaren eğitimler düzenliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi Ebru Atölyesi’nde ebru sanatını gerçek anlamda icra edildiğini kaydeden eğitmen Dilek Erim de, “Ebru, bizim geleneksel Türk süsleme sanatlarımızdan biri. Atölyemizde tamamen toprak boya, kitre ve sığırın ödüyle çalışıyoruz. Böyle çalışıldığı zaman yapılan eserler koleksiyon değeri taşır. Nilüfer Belediyesi’ne hem ebru hem kaat-ı konusunda bize sundukları muhteşem ortam ve çalışma imkânı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına eğitmen Dilek Erim’e çiçek vererek teşekkür etti. Meclis Üyesi Okumuş, eğitmen Dilek Erim ile birlikte kursiyerlere katılım sertifikalarını da verdi. 8-14 yaş grubu ile yetişkin kursiyerlerin toplam 90 eserinin yer aldığı sergi, bir hafta boyunca Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.


  • Ebru Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Ebru Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Ebru Atölyesi kursiyerlerinden sergi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016