Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı

21.07.2017 21:49
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü iş birliğiyle bu yıl 42’ncisi düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi’nin seremonik startı Başkan Mustafa Bozbey tarafından verildi.

Nilüfer Belediyesi, vatandaşları alternatif sporlarla buluşturmaya devam ediyor. Daha önce ilk kez Trial Yarışları’na ev sahipliği yapan Nilüfer Belediyesi, bu kez de Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) iş birliğiyle bu yıl 42’ncisi düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi’ni Nilüferliler ile buluşturuyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2017 yılındaki 4. yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nin bir bölümü, kent içinde olması nedeniyle bir ilk olma özelliği de taşıyor. Büyük heyecana sahne olacak olan Yeşil Bursa Rallisi’nin seremonik startı, okunan İstiklal Marşı’nın ardından Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda Başkan Mustafa Bozbey tarafından verildi. Açılış törenine Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Atakan Çorbacı, sponsor firma temsilcileri ve çok sayıda yarış tutkunu katıldı.

 

Başkan Bozbey’den davet

Şampiyonanın start seremonisinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yıllardır gerçekleştirilen ve marka haline gelen Yeşil Bursa Rallisi’ne destek vermekten onur duyduklarını kaydetti. Yeşil Bursa Rallisi’ni Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nden başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Otomobil sporlarının,  yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada ciddi anlamda takipçisi var. Biz, spor kenti Nilüfer’de, desteklediğimiz alanlara, Yeşil Bursa Rallisi’yle, bu spor dalını da katmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeşil Bursa Rallisi de bu yıl 42. kez düzenlenen, artık bu alanda yeri çok sağlamlaşan bir buluşma. Sezonun ilk toprak rallisi olması nedeniyle, bu buluşmada büyük çekişmelerin ve sürprizlerin olması bekleniyor. O nedenle Yeşil Bursa Rallisi mutlaka takip edilmeli” dedi.

 

Nilüferliler’in ve Bursalılar’ın iki gün boyunca birbirinden heyecanlı etaplarla karşılaşacağını ifade eden Başkan Bozbey şöyle konuştu: “Yeşil Bursa Rallisi’yle zorlu mücadelelere, nefes kesen yarışlara tanık olacağız. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza, heyecan dolu, ve aynı heyecanı hepimize yaşattıkları güzel etaplar geçirmelerini diliyorum. Kazasız-belasız yarışlar dileğimle, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Bozbey, konuşmasının ardından Nilüfer’de heyecan fırtınası yaşatacak Yeşil Bursa Rallisi’nin startını verdi.

 

Nilüfer Belediyesi etabı nefes kesecek

63 otomobil ve 126 sporcunun mücadele edeceği 42. Yeşil Bursa Rallisi, kent içinde halkla iç içe yapılacak olması nedeniyle de bir ilk olma özelliği de taşıyor. Kent içinden başlayarak Orhaneli bölgesinde yer alan 4 özel etabın geçilmesinin ardından ilk gün, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Hastane Alanı’nda yapılacak Nilüfer Belediyesi Seyirci Özel Etabı ile tamamlanmış olacak.

 

23 Temmuz Pazar sabahı saat 09.00'dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, ikinci gün de zorlu bir mücadele bekliyor. Orhaneli-Keles bölgesindeki toprak zeminli etaplarda gün boyu heyecanlı anlara sahne olacak 42. Yeşil Bursa Rallisi, 23 Temmuz Pazar günü  saat 16.15'ten itibaren Aloft Hotel Bursa önündeki finiş podyumunda sona erecek.


42. Yeşil Bursa Rallisi, Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı Türkiye Historic Rally Şampiyonası ile Renç Koçibey Ralli Kupası‘na da puan verecek.


  • Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı
  • Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı
  • Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı
  • Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı
  • Yeşil Bursa Rallisi Halk Evi önünden start aldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016