Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Mermer bloklar Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda şekilleniyor

21.09.2017 13:34
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda, sanatçılar eserlerini tamamlama aşamasına geldi.

Nilüfer Belediyesi’nin 2007 yılından bu yana iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu, bu yıl da Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hastane Alanı’nda Türkiye’den ve yurt dışından toplam 9 sanatçının katılımıyla devam ediyor. Türkiye’den Hakan Çınar, Figen Tek Altun, Ebru Akıncı, Özcan Özkarakoç ve Mahmut Aydın, Ukrayna’dan Mykola Bılyk, Gürcistan’dan John Gogaberıshvılı, Kosova Cumhuriyeti’nden Butrint Morina ve İspanya’dan Gemma Dominguez Guerra 7 Eylül’den bu yana açık hava heykel atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, çalışmalarında son aşamaya gelen sanatçıları atölyede ziyaret etti. Çalışmalara yerinde inceleyen Bozbey, sanatçılara sempozyumda yer aldıkları için teşekkür etti.


BOZBEY: SANAT VAR OLDUKÇA MUTLU OLURUZ


Nilüfer Belediyesi olarak sanatı ve sanatçıyı desteklemek adına sürdürülebilir projeler hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Bozbey, “Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu 6 dönemdir devam ediyor, bu da 12 yıl yapıyor. Bu yıl da 9 eser, sanatçılarımız tarafından Nilüfer’e kazandırılmış olacak. Hem Türkiye’den  hem de yurt dışından sanatçılarımız mermer bloklara şekil veriyor. Sanatçılarımıza özellikle sanatın kenti Nilüfer’e katkı koydukları için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ortaya konan eserler, Nilüfer’in bir çok noktasında halkımızın izlenimine sunuldu. Nilüferliler de bunları koruyarak, kollayarak bu güne kadar taşıdı. Zaman zaman bazı olumsuzluklar yaşamış olsak da bundan sonra Nilüfer’de sanata ve sanatçıya olan ilgi devam edecek. Bizler inanıyoruz ki; bu toplum sanatla birlikte ileriye doğru gidecek ve toplumsal anlamda önemli bir dönüşüm sağlanacak. Sanatı ve sanatçıları Nilüfer Belediyesi olarak desteklemeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki sanat var oldukça insanlar da daha mutlu ve güzel bir yaşam sürdürecek” dedi. 7 Eylül’de başlayan Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu,  26 Eylül Salı günü düzenlenecek kapanış töreni ile sona erecek.

  • Mermer bloklar Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda şekilleniyor
  • Mermer bloklar Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda şekilleniyor
  • Mermer bloklar Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda şekilleniyor
  • Mermer bloklar Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nda şekilleniyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016