Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’in geleceği için 25 bin fidan dağıtıldı

31.01.2018 14:47
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin, “Sen de Geleceğe Fidan Dik” sloganıyla düzenlediği ücretsiz fidan dağıtımı sona erdi. Yaklaşık 25 bin fidanın dağıtıldığı kampanyaya halk büyük ilgi gösterdi.

Nilüfer Belediyesi’nin her yıl “Daha yeşil bir Nilüfer için sen de geleceğe fidan dik” sloganıyla düzenlediği ücretsiz  fidan dağıtım kampanyası 15 Ocak’ta başladı. Kampanya kapsamında isteyen herkese, limoni servi, ıhlamur, erguvan, leylandi ve oya fidanları verildi. Daha yeşil bir Nilüfer’e katkı koymak isteyen vatandaşlar kampanyaya büyük ilgi gösterdi.İsteyenler, Nilüfer Belediyesi Alaaddinbey Hizmet Binası’nda bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığından tutanak karşılığı ücretsiz fidanları alarak toprakla buluşturdu. Vatandaşların yanı sıra okullar ve bazı kamu kurumları da fidanlardan alarak binaların bahçesini yeşillendirdi. Gösterilen yoğun ilgi üzerine fidanlar kısa sürede tükendi ve kampanya sona erdi.

 

 2017 yılında 21 bin 767 fidan dağıttıklarını, 2018 yılında bunu daha da arttırdıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kampanyaya ilgi gösteren yeşile sevdalı herkese teşekkür etti. Başkan Bozbey, dağıtılan fidanların yanı sıra, Park ve Bahçeler Müdürlüğü dikim programı kapsamında da bir miktar fidanın dikiminin yapılacağını belirtti. Bozbey, “Böylece bu yıl yaklaşık 30 bin fidan Nilüfer’de toprakla buluştu” dedi. Başkan Bozbey, gösterilen yoğun ilgi üzerine önümüzdeki yıllarda daha fazla fidanı halka ücretsiz dağıtarak daha yeşil bir Nilüfer için çaba göstereceklerini söyledi.

 

  • Nilüfer’in geleceği için 25 bin fidan dağıtıldı
  • Nilüfer’in geleceği için 25 bin fidan dağıtıldı
  • Nilüfer’in geleceği için 25 bin fidan dağıtıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016