Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Türküler Çanakkale Zaferi için söylendi

19.03.2018 08:27
Google+ ile paylaş
Nilüfer Türk Halk Müziği Korosu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı anısına konser verdi. Duygulu anların yaşandığı konserde, izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı.

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı anısına “Kınalı Kuzuların Türküsü Çanakkale” konseri verdi. Nâzım Hikmet Kültürevi’ndeki konseri Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Zekeriya Işık, Nilüfer Belediyesi Koordinatörü Dr. Sibel Özer de izledi.

 

Şef Yaşar Kemal Alim yönetimindeki Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Hey Onbeşli, Asker Eyledim, Çanakkale Bugün Toz ile Duman gibi seslendirdiği türkülerle ayakta alkışlandı. Konseri izleyenler de zaman zaman koroya eşlik etti. Konserde, gazeteci-yazar Tayfun Çavuşoğlu’nun, Çanakkale Zaferi’ndeki kahraman Türk askerinin şanlı zaferini konu alan anlatımı ile video ve görsellerle de dönemin ruhu yaşatıldı. Duygu dolu anların yaşandığı gecede, konseri izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Koordinatörü Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına şef Yaşar Kemal Alim ve gazeteci-yazar Tayfun Çavuşoğlu’na çiçek vererek teşekkür etti. 


  • Türküler Çanakkale Zaferi için söylendi
  • Türküler Çanakkale Zaferi için söylendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016