Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Otizmli Mert’in ilk sergisi Nilüfer’de

29.03.2018 14:13
Google+ ile paylaş
Nilüfer Özel Eğitim Merkezi’nden mezun olan otizmli Mert Zık, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde ilk puzzle sergisini açtı.

Puzzle ile kendini ifade eden otizmli 22 yaşındaki Mert Zık, ilk eserlerini Otizm Farkındalık Haftasında Bursalıların beğenisine sundu. Zık, Nilüfer Halk Evi Sanat Galerisi’nde ilk puzzle sergisini açtı. Sergi açılışına Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük, Nilüfer Belediyesi Başkan Koordinatörü Dr. Sibel Özer ve çok sayıda davetli katıldı. Böyle bir sergiye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Dr. Sibel Özer, her zaman bu tür çalışmaların yanında olacaklarını kaydetti.

 

“Ben bu dünyayı bir melekle geziyorum” diyen Mert Zık’ın annesi Ayşe Zık, otizmin getirdiği kalıpların içine sıkışmak yerine, çocuğu Mert’le hayatı paylaşmayı tercih ettiğini dile getirdi. Ayşe Zık’ı tebrik eden Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük de, “Mert’i geçen yıldan beri takip ediyorum. Geçen yıl okulda tanışmıştık. Annesinin gayret ve ilgisiyle daha çok başarılara imza atacağını bizlere gösterdi”dedi.

 

Otizm farkındalığına dikkat çekilen ve toplam 10  eserin yer aldığı sergide, 6 bin 500 puzzle parçası bulunuyor. Sergi 3 Nisan Salı gününe kadar Nilüfer Belediyesi  Halk Evi Sanat Galerisi’nde izlenime açık kalacak. 

  • Otizmli Mert’in ilk sergisi Nilüfer’de
  • Otizmli Mert’in ilk sergisi Nilüfer’de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016