Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Meteoroloji Müdürü Yergin’den Bozbey’e ziyaret

02.05.2018 11:30
Google+ ile paylaş
Bursa Meteoroloji Müdürü Mehmet Yergin Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bursa Meteoroloji Müdürü Mehmet Yergin Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Başkan Bozbey ve Yergin, Bursa’daki meteorolojik çalışmaları ele aldı. Meteorolojinin insan hayatı için önemine dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey, “Meteoroloji her kesim için önemli alanlardan birdir. Çünkü yaşamı etkileyen hava şartlarını bu kurumumuzun çalışmalarından öğreniyor ve yön veriyoruz. Günümüzde tahmin ve verilerin son derece tutarlı oluşu bizi memnun etmektedir. Biz de onlardan aldığımız bilgilerle etkinliklerimizin planını yapıyoruz. Emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.


Bursa Meteoroloji Müdürü Mehmet Yergin de müdürlük olarak tüm kurumlarla iletişim halinde olduklarını ifade ederek, “Hava tahminleriyle alakalı uyarı mesajlarımızı tüm kurumlara iletiyoruz. Bursa ve ilçelerinde 26 adet otomatik gözlem istasyonumuz var. İznik’te de meteoroloji radarımız var. Tüm ekip ve araçlarımızla Bursa’ya en doğru şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.  

  • Meteoroloji Müdürü Yergin’den Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016