Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Türk ve Yunan ezgileri dostluk için yankılandı

08.05.2018 14:29
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Nida Ateş’le Buluşmalar” programına, Yunanistan’ın en önemli buzuki sanatçılarının da yer aldığı “Parapetamenoi” isimli grup konuk oldu. Gecede, Türkçe ve Yunanca parçalar seslendirildi.

Nilüfer Belediyesi, farklı ses ve yorumları “Nida Ateş’le Buluşmalar” programında sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanatseverlerin, her ay usta sanatçıları canlı dinleme fırsatı bulduğu “Nida Ateş’le Buluşmalar” programının bu ayki konuğu, aralarında Yunanistan’ın en önemli buzuki sanatçılarının da bulunduğu “Parapetamenoi” isimli grup oldu. Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Oditoryum’da gerçekleşen müzik dolu geceye, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile çok sayıda sanatsever katıldı. Yunanistan’da geleneksel müzik olarak kabul edilen ‘Rebetiko’ müziğinden parçalar seslendiren gruba, Nida Ateş de eşlik etti. İzmir’in Kavakları, Yedikule, Darıldın mı Cicim Bana, Kâtibim gibi parçaların hem Türkçe hem Yunanca seslendirildiği gecede Nida Ateş, Bülent Ecevit’in yazdığı Türk-Yunan şiirini de okudu. Gecenin sonunda Nida Ateş ve konuk grup Parapetamenoi, ayakta alkışlandı.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman, barış mesajları ileterek sanatçılara Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek verdi.  

  • Türk ve Yunan ezgileri dostluk için yankılandı
  • Türk ve Yunan ezgileri dostluk için yankılandı
  • Türk ve Yunan ezgileri dostluk için yankılandı
  • Türk ve Yunan ezgileri dostluk için yankılandı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016