Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Gençlerden Başkan Bozbey’e ziyaret

30.05.2018 14:35
Google+ ile paylaş
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ile genç milletvekili adaylarını makamında ağırlayan Başkan Bozbey, gençlerin siyasette yer alma oranında düşüş olduğunu belirterek, “Gelecek kaygısı, siyasete girmelerini engelliyor” dedi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Savaş Tutan ile birlikte Başkan Mustafa Bozbey’i Halk Evi’ndeki makamında ziyaret etti. CHP’nin genç milletvekili adayları Baran Güneş, Kemal Atan, Aytaç Şahin ile CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ziyarette, gençlerin siyasetteki yeri konuşuldu. Bursa’da iki gündür önemli temaslarda bulunduklarını belirtin Emre Yılmaz, genç seçmenlerin sandığa gitmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Bursa’da da gençlerin sorunlarına kulak verdiklerini ifade eden Emre Yılmaz, CHP’nin, gençlerin siyasette var olmaları için önemli adımlar attığını vurguladı.

 

GELECEK KAYGISI GENÇLERE ENGEL

 

Geçliğin siyasete olan ilgisinde önemli düşüşler olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Bozbey, “Gençlerin siyasete girmemesinin en önde gelen sebebi gelecek kaygısı olmasıdır. Önce ekonomik ve sosyal bağımsızlığını kazanmak isteyen gençler, siyaseti ileriki yaşlara erteliyor. Bu durum da siyasette kan kaybı yaşanmasına sebep oluyor. 12 Eylül öncesi gençler siyasete daha ilgiliydi. Bu gençlik günümüzde siyasete ilgi duymuyor. 1980 yılından buyana gençliğin siyaset dışında kalması, Türkiye’nin siyasal düzeninde de bir kayıptır. Gençler ne düşünce de olursa olsun siyasetin içinde olmalıdır. Çünkü gençlik olmazsa yeni fikirler, projeler, dinamik yapılar oluşmaz” dedi.

 

Gençlerin düşüncelerini de dinleyen Başkan Bozbey ziyaret sonunda Emre Yılmaz’a Atatürk portresi hediye etti. 

  • Gençlerden Başkan Bozbey’e ziyaret
  • Gençlerden Başkan Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016