Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu

02.10.2018 11:21
Google+ ile paylaş
Sunay Akın’ın “Bir Cumhuriyet Hikayesi” isimli gösterisi, Nilüfer Belediyesi ve Mudanya Belediyesi iş birliğiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Sunay Akın’ın hazırlayıp sunduğu “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Livaneli Korosu eşliğinde Bursalılarla buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz, CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli, CHP Bursa İl Sekreteri Erol Gülmez, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız, Bukle Erman ile Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri de katıldı.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaptığı konuşmada gösterinin, Cumhuriyet’in değerlerine vurgu yapmak açısından anlamlı olduğuna dikkat çekti. Bozbey, “Cumhuriyet demek, barış demek. Cumhuriyet demek, adalet, saygı, demokrasi, insan hakları, ötekileştirmemek demektir. Böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için Sunay Akın ve eşlik eden Livaneli Korosu’na teşekkür ediyorum. Buraya, bu gece gelenler Cumhuriyet’in değerlerini bir kez daha anlayarak, içselleştirerek buradan ayrılacaklardır” dedi.

 

Osmanlı döneminden Cumhuriyet yıllarına uzanan süreci görseller eşliğinde öykülerle gösteri haline getirerek sunan Sunay Akın’a, Livaneli Korosu eşlik etti. Zülfü Livaneli Korosu'nun "Bir Nehir Gibi", "Neylersin" ve "Uzun İnce Bir Yoldayım" isimli şarkıları ve daha birçok eseri seslendirdiği etkinlikte, Sunay Akın da "Bir Cumhuriyet Hikayesi" adlı gösterisini sundu. Duygu dolu anların yaşandığı gecenin finalinde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz sahneye çıkarak koronun seslendirdiği ‘Ey Özgürlük’ şarkısına eşlik etti. Geceye katılanlar Sunay Akın ve Livaneli Korosu’nu ayakta alkışladı. 

  • “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu
  • “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu
  • “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu
  • “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu
  • “Bir Cumhuriyet Hikayesi” Bursalılarla buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016