Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Kent Konseyi’nden tapu tepkisi

04.03.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer Tapu Müdürlüğü’nün Tapu Kadastro Bursa Bölge Müdürlüğü ile birlikte Ankara yolu üzerindeki yerine taşınmasını Nilüfer Kaymakamlığı önünde toplanarak protesto etti.

Nilüfer Tapu Müdürlüğü’nün Ankara yolu üzerinde kurulan merkeze taşınmasına, Nilüfer Kent Konseyi karşı çıkarak uygulamayı protesto etti. “Nilüfer’deki kamu hizmetleri Nilüfer’de kalmalıdır,” diyen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge, “Hizmetlerin merkezileştirilmesine devam ediliyor. Yerel hizmetlerin yerinde verilmesi gerekirken her seferinde hizmetleri merkezileştiren kararlar ve uygulamalar karşımıza çıkıyor,” dedi. Nilüferliler'in uygulamadan olumsuz etkileneceklerini belirten Atlıhan Öge, Karacabey ilçesine dayanan sınırlara sahip Nilüfer’de, Badırga köyündeki bir yurttaşın Ankara yoluna gidip ardından da Nilüfer’e gelerek işlemlerini halletmesinin inanılmaz bir zulüm olduğunu söyledi.

Hizmetlerin neden tek merkezde toplandığını soran Atlıhan Öge, ulaşım altyapısının yetersiz ve yoğunluğun fazla olduğu bölgede ilave fonksiyonlar katarak yanlış yapıldığını ve Ankara-İzmir yolundaki ulaşım yoğunluğunu artırmak yerine mümkün olduğu kadar yoğunluğun dağıtılarak trafiğin de rahatlatılması gerektiğini söyledi. Tek merkeze sahip kentlerin, büyüyemeyen, kısır kentleşme süreçlerine sahip olduklarını da belirten Atlıhan Öge, “Biz Nilüferliler, Nilüfer’deki kamu hizmetlerinin Nilüfer’de kalmasını istiyoruz. Bize sorulmadan alınan bu kararlara karşı çıkıyor ve yetkilileri yaptıkları yanlıştan bir an önce geri dönmeleri için uyarıyoruz,” dedi.
  •  Nilüfer Kent Konseyi’nden tapu tepkisi
  •  Nilüfer Kent Konseyi’nden tapu tepkisi
  •  Nilüfer Kent Konseyi’nden tapu tepkisi
  •  Nilüfer Kent Konseyi’nden tapu tepkisi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016