Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Erdem çocuklara kitap okudu

04.07.2019 09:41
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliğiyle, 6 yaş grubu çocuklar yaz tatilini kitapla iç içe geçiriyor.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, Nilüferli çocukları kitap okumaya teşvik etmek ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği başladı. 6 yaş grubundaki çocukları ebeveynleriyle birlikte kütüphaneyle buluşturan “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği, çocuklara kitapla iç içe olma imkanı sunuyor. Etkinliğe ebeveynleriyle birlikte katılan çocuklar, Nilüfer Belediyesi Üçevler, Demirci ve Misi Çocuk Kütüphanesi’nde salı, çarşamba ve perşembe günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere ikişer oturumla bir ay boyunca kitaplarla buluşup, okuma serüvenine katılıyorlar. 

Bu yıl Üçevler, Görükle, Dumlupınar, Demirci, Gölyazı, Gümüştepe ve Özlüce mahallelerindeki çocuklar, buluşmalar sırasında dev kitap okuma, boyama, mandala, ritim, masal, keçe atölyeleri ve psikolog oturumu gibi etkinliklerle daha da keyifli zaman geçiriyorlar. Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’ne üye olarak ödünç kitap alma fırsatı bulacak olan çocuklara ayrıca her buluşmada bir kitap armağan ediliyor.

“ÇOCUKLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz etkinliğinin Demirci Kütüphanesi’nde yapılan bölümüne katılan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız da, çocuklarla bir araya geldi. Başkan Turgay Erdem, çocuklara Sara Şahinkanat’ın “Üç Kedi Bir Dilek” adlı kitabından hikaye okudu.
Çocuklara, kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlarda aşılamayı ve kütüphanelerle tanıştırmayı hedeflediklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Çocuklarımızın başarılı birey olması için bol bol kitap okumaları gerekiyor. Bu kapsamda çocuklarımızı kütüphanelerle buluşturuyoruz. Çocuklarıyla birlikte kütüphanelerimize gelerek “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” projemize destek veren ebeveynlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu
  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu
  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu
  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu
  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu
  • Başkan Erdem çocuklara kitap okudu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016