Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi

29.07.2019 08:44
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin, ÇEKÜDER iş birliğiyle Çalı Mahallesi’nde düzenlediği 4. Çalı Köy Filmleri Festivali başladı. Festivale ilk günden yoğun ilgi gösteren sinema tutkunları, doğayla iç içe film izledi.

Nilüfer Belediyesi’nin, Çalı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜDER) iş birliğiyle Türkiye’nin ilk köy filminin çekildiği Nilüfer’in Çalı Mahallesi’nde düzenlediği 4. Çalı Köy Filmleri Festivali başladı. 26-28 Temmuz tarihleri arasında Çalı Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen festivale sinema tutkunları ilk günden yoğun ilgi gösterdi. Beyaz perdeye gönül verenler, aileleri ve arkadaşlarıyla kamp kurma imkânı bulduğu festivalde, doğayla iç içe, keyifle film izledi. İlk gün 7 filmin gösterime sunulduğu festivalde, bir de söyleşi gerçekleştirildi. Festivalde gösterimi yapılan “Topraksızlar” adlı belgesel filminin yönetmeni Metin Yeğin, “Alternatif Film Yapmak” söyleşisinde sanatseverlerle buluştu. Bugüne kadar yaklaşık 200 film çektiğini belirten Yeğin, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

 

Üç gün sürecek olan festival kapsamında toplam 20 film, açık alanda ücretsiz olarak gösterime sunulacak. 4. Çalı Köy Filmleri Festivali’nde, film gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, doğa yürüyüşleri, yoga, konserler ve çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor.  Kozmonotosman, DenDen ve Eksi 6 da, DJ ve sahne performanslarıyla festivale katılanları coşturacak.

 

  • Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi
  • Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi
  • Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi
  • Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi
  • Çalı Köy Filmleri Festivali’ne yoğun ilgi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016