Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Günden Geceye” kent manzarası

18.02.2020 09:25
Google+ ile paylaş
Mysia Fotoğraf Müzesi, fotoğraf sanatçısı Ahmet Elhan’ın “Günden Geceye” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Kent manzarasını gece ışıklarında yansıtan Ahmet Elhan’ın fotoğraf sergisi, Temmuz ayına kadar izlenimde olacak.

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Mysia Fotoğraf Müzesi, özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Fotoğraf sanatçısı Ahmet Elhan’ın “Günden Geceye” isimli fotoğraf sergisi, Mysia Fotoğraf Müzesi’nde izlenime açıldı.


Küratörlüğünü Engin Özendes’in yaptığı serginin açılışını, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Dilber Dereli yaptı. Yerli ve yabancı çok sayıda tanınmış fotoğraf ustalarını ve koleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturduklarını belirten Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Dilber Dereli, “Günden Geceye” adlı serginin de ilk kez Mysia Fotoğraf Müzesi’nde izlenime açıldığını belirtti. Dereli, başarılı çalışmalarından dolayı Ahmet Elhan’ı kutladı.


Kent manzarasının gece daha farklı olduğunu belirten fotoğraf sanatçısı Ahmet Elhan da, “Dijital imkânlar bize ton ve renk ayırma fırsatı sunuyor. Gözümüzle göremeyeceğimiz detayları bu sayede algılayabiliyoruz. Bu sergide, uzun pozlama tekniği ile şehrin içindeki gece hikâyelerine yer verdim” dedi.


İlk günden yoğun ilgi gören Ahmet Elhan’ın “Günden Geceye” fotoğraf sergisi, Temmuz ayına kadar Mysia Fotoğraf Müzesi’nde izlenime açık kalacak.

  • “Günden Geceye” kent manzarası
  • “Günden Geceye” kent manzarası
  • “Günden Geceye” kent manzarası
  • “Günden Geceye” kent manzarası
  • “Günden Geceye” kent manzarası

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016