Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Anne ve çocuklar Nilüfer kütüphanelerinde

04.07.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer kütüphanelerinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz etkinliği çocukların meraklı bakışları ve neşeli sesleri ile başladı.

Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 5-6 yaş aralığındaki Nilüferli minikler, drama yolu ile kitap okuma-boyama, bilmece çözme ve değişik zeka oyunlarıyla eğlenerek öğrenecekleri bir yaza merhaba dediler.

Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Üçevler Kütüphanesi’nde yürütülen etkinliğin katılımcıları Üçevler, Görükle, Balat, Ahmet Yesevi ve Gümüştepe mahallelerinden anne ve çocuklar oldu.  Halk sağlığı merkezleri ve muhtarlıklarla yapılan ortak çalışmalar sonucunda belirlenen 45 anne ve ve 52 çocuk 4 hafta boyunca Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz etkinliğinin konukları olacak.

8 grup olarak dört hafta boyunca düzenlenecek atölye çalışmaları; çocukların kitapla tanışmasını ve annelerin de bu tanışıklığı alışkanlığa çevirme konusunda davranış modeli geliştirmelerini amaçlıyor. Etkinlikler boyunca katılımcılar Çocuk kitapları editörleri Ebru Aktaş ve Tülin Sadıkoğlu ile buluşacak. Ebru Aktaş ve Tülin Sadıkoğlu, kitaplarla çocuklar arasında kurulan bağların güçlendirilmesi, büyüklerin bu süreçteki rolü ve kitap seçimi konusunda bilgi verecek.
  • Anne ve çocuklar Nilüfer kütüphanelerinde
  • Anne ve çocuklar Nilüfer kütüphanelerinde
  • Anne ve çocuklar Nilüfer kütüphanelerinde

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016