haber

Alpagut’a Nilüfer eli değdi

Keles’in Alpagut Köyü iki katlı Köy Konağı’na kavuşmanın heyecanını yaşadı. 2005 yılında çıkan yangın sonucu yok olan köy konağı, Nilüfer Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yeniden hayat buldu. Kaba inşaatı Nilüfer Belediyesi, iç tefrişatı da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan muhtarlık makamı, iki adet misafirhane ve alt katında da kahvehane bulunan iki katlı bina, görkemli bir törenle hizmete girdi. 

Açılışa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Yardımcıları Turgay Erdem, Recep Tanlak, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. Keles Halk Oyunları Ekibi’nin gösterilerinin ardından törenin açılış konuşmasını Köy Muhtarı İsmail Oruç yaptı. Oruç, Nilüfer ve Büyükşehir Belediyelerinin kendilerine el uzatarak ortaya çıkartılan esere, yöre halkı olarak sahip çıkacaklarını ifade etti. 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de “Kent yöneticileri olarak sınır gözetmeksizin insanlara hizmet götürmek boynumuzun borcudur. Bu yöreye Nilüfer Belediyesi olarak birçok hizmet yaptık ve burası da onlardan birisi. Bu yöre, misafirperver yiğit insanlardan oluşan bir bölge. Burada aydınlık yarınlar için verilecek hizmete ev sahipliği yapacak olan eserin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Türkiye’ye örnek olacak bir eserin dağ yöresine kazandırılmasından dolayı mutluluğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Muhtar İsmail Oruç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Yardımcısı Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve emeği geçenlere teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Başkan Bozbey ve Altepe ile birlikte davetliler köy konağını hizmete açarak incelemelerde bulundu.