haber

Alzheimer hastaları kolaj atölyesine katıldı

Nilüfer Belediyesi Lions-Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi misafirleri, Pera Müzesi tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen sanal müze turuna ve “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” konulu  kolaj atölyesine katıldı.

 

Nilüfer Belediyesi Lions-Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi, hastaları için eğitimler düzenlemeye devam diyor. Alzheimer hastalarının belleğini güçlendirmek, bilgi birikimini korumak, öğrenme ve yorumlama becerisini artırmak amacıyla düzenlenen etkinliklere katılan alzheimer hastaları, merkezde hem sosyal hem de bilişsel aktivitelere katılarak keyifli vakit geçiriyor.

2021 yılı Mart ayında açılışı yapılan ve 3 Ekim’den bu yana gündüz  hizmeti veren merkezin konukları son olarak, Pera Müzesi sanal turuna katılarak, müzede yer alan eserler hakkında bilgi aldı. Sanat turun ardından Pera Müzesi eğitmenlerince hazırlanan, “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” konulu kolaj atölyesine katılan hastalar, müzede yer alan eserlerin, kolaj çalışmalarını yaptılar.

Nilüfer Belediyesi Lions-Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi gündüz bakım bölümü, hafta içi her gün  08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Merkezde zihinsel aktiviteler, grup etkinlikleri, bireysel egzersizler, mutfak, bahçe ve müzik aktiviteleri gerçekleştiriliyor.