haber

Anadolu Arastası’nda sona doğru

Balkanlar, Anadolu ve Kafkasya coğrafyasının tüm özgün kültürel değerlerini Nilüfer’de buluşturacak olan Anadolu Arastası projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projenin koordinasyonunu yürüten Anadolu Arastası Turizm Geliştirme Kooperatifi de olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Arasta’da bulunan kooperatif binasında üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulda, proje hakkında gelinen son tablo ele alındı.  Yönetimin çalışmalarının ibra edildiği genel kurulda oylamanın ardından Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgay Erdem faaliyet raporunu okudu.

 

BARIŞ PROJESİ


Anadolu Arastası’nın bir barış projesi olduğunun altını çizen Erdem, “9 yıldır beraber konuşarak, üzerinde çalışarak projemizi hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Bu bir barış projesidir, Türkiye’de ilk ve örnek olacaktır. Bu yıl yaklaşık 20 milyon bütçeyle 59 yapının kaba inşaatı tamamlandı. 20 yapının da kaba inşaatı devam ediyor. 8 binaya da yakında temel atacağız. Sizlerle bundan sonra daha sık bir araya gelerek binaların özgün halde meydana gelmesi için görüşeceğiz. Bu büyük projede hızla yol alıyoruz ve artık sona doğru da yaklaşıyoruz” dedi.


Kooperatif Başkan Yardımcısı Ömer Ömeroğlu da çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek, Başkan Mustafa Bozbey ve ekibine örnek projeyi hayata geçirmede gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür etti. Anadolu Arastası Turizm Geliştirme Kooperatifi Müdürü İsmail Tiftik de, projenin hayata geçirilmesi için büyük çaba harcandığını ifade ederek, projenin belirlenen tarihte tamamlanacağını belirtti. Yapılan açık oylama sonucu Anadolu Arastası Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Mustafa Bozbey, Ömer Ömeroğulları, Şerif Birinç, Şehmuz Seviş, Suat Özkan, Nevzat Aktepe, Recep Yıldırım, Okan Töre, İsmail Tiftik, Dursun Çetin, Şuayip Toprak.” Yapılan açık oylama sonucu Denetim Kurulu’na ise, Murat Yıldırım, Bilal Şengüloğlu, Mehmet Demir seçildi.