haber

Ardino ve Bansko Belediye Başkanlarından Bozbey’e ziyaret

Nilüfer Belediyesi’nin ilk kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Ardino Belediye Başkanı Resmi Murad ile Bansko Belediye Başkanı Georgi Ivankov Ikonomov, Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Nilüfer Belediyesi Halk Evi başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Ardino Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan Yardımcısı Nasko Kicukov, Belediye Meclis Üyesi Rosen, Kamburov, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları. Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Naci Kale ile Bansko Belediyesi heyeti de hazır bulundu.

 

BOZBEY: ARDİNO İLK KARDEŞ ŞEHRİMİZ VE İLİŞKİLER ÇOK GÜÇLÜ

 

Başkan Mustafa Bozbey ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ardino ile yıllardır samimi ilişkiler içerisinde olduklarını belirtti. Ortak çalışmalar ve ziyaretlerin kardeşlik ilişkilerine olumlu katkı yaptığını ifade eden Başkan Bozbey, “Ardino ile 1995’ten bu yana dostluğumuz çok kuvvetlendi. Bizler hem iyi uygulamaları paylaşıyoruz hem de destek oluyoruz. Nilüfer’in ismi orada bir parkta var olması son derece anlamlı. Bu yıl olacağımız destekle o parkı daha farklı hale getireceğiz. Bu ilişkilerimiz daha kuvvetli şekilde devam edecektir. Bu yıl yapılacak olan Uluslararası Spor Şenlikleri’nde de sizleri aramızda görmekten dolayı onur duyarız” dedi.

 

RESMİ MURAD: GÜÇLÜ KARDEŞLİKTE EMEĞİNİZ BÜYÜK

 

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murad da misafirperverliğinden dolayı Başkan Bozbey’e teşekkür ederek, “Geleneksel Eğridereliler Gecesi için Bursa’ya geldik. Nilüfer’de sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyuz. İki kurumun ilk kardeş şehirleriyiz. Sizlerin bu kardeşlikte çok emeğiniz var. Ardino’da yapılacak olan çalışmayla Nilüfer’in adı daha farklı hale gelecek. Parkımızda yapılacak revizyon ve ek hizmetler bölgeye renk katacak. Desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

 

BANSKO BELEDİYE BAŞKANI NİLÜFER’E HAYRAN KALDI

 

Bansko Belediye Başkanı Georgi Ivankov Ikonomov da Nilüfer’in kendisini çok etkilediğini kaydederek, “Nilüfer beklentilerimin üzerinde bir şehir. Modern ve Avrupa ayarında bir kent gördüm. Bansko gibi tarih ve şehir iç içe. Burada olmaktan dolayı çok mutlu oldum” diye konuştu.  

 

Başkan Bozbey de Ikonomov’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Nilüfer’in kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu belirtti. Ziyaretin ardından Başkan Bozbey ve konuk başkanlar birbirlerine günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra Başkan Bozbey konuklarına Şiir Kulesi,  Atatürk Anıtı ile Nilüfer Barış Meclisi ve Basın Toplantı Odası’nı gezdirerek bilgi verdi.